Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme mertLabs. bünyesinde satışa sunulan hizmetleri ve yazılımları kapsar. Bu sözleşme siz ve mertLabs. arasında yapılmış hizmet ya da yazılımların kullanım hakları ile ilgili hukuki bir sözleşmedir.

Diskinizde bir mertLabs. hizmeti ya da yazılımı bulundurmaya başladığınız an bu sayfada bulunan sözleşme hükümlerinin sizi bağlayacağını kabul etmiş sayılırsınız.

mertLabs. adı altında satılan tüm yazılımlar, 556 SAYILI MARKALARIN KORUNMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ve uluslararası patent hakları anlaşmaları ile korunmaktadır. mertLabs. adı altında satılan yazılımların aksi belirtilmedikçe ücretsiz kullanım hakkı bulunmamaktadır ve satılmak suretiyle 1 (bir) bilgisayar için belirlenen lisans süresi kadar kullanım hakkı verilir.

1) Kullanım Hakları

Satın aldığınız yazılımların kopyasını (lisans anahtarı ile beraber) aksi belirtilmedikçe tek bir bilgisayara yükleyebilir ve satın alınan lisans süresi boyunca kullanabilirsiniz. İlgili yazılımın dosyalarını sadece bilgi saklama amacı ile başka bir diske kopyalayabilirsiniz. İlgili yazılımların lisans anahtarları tek bilgisayar için geçerlidir. Farklı bir bilgisayarda kullanabilmek için ayrı bir satın alma gerçekleştirmek durumundasınız.

mertLabs. üzerinden satın alınan bir yazılım lisansı, aksi belirtilmedikçe birden fazla bilgisayar arasında paylaşılamaz ve aynı anda kullanılamaz.

2) Diğer Hak ve Sınırlamalar

  • Reverse Engineering (Tersine Mühendislik) Sınırlamaları: mertLabs. üzerinden satın aldığınız yazılımları ters mühendislik, parçalara ayırma ya da demonte etme işlemlerine tabi tutamazsınız.
  • Lisans Süresi Sınırlamaları: Satın almış olduğunuz kullanım hakkını üçüncü kullanıcılara kiralayamaz ya da satamazsınız.
  • Lisans Hakkı Devri: Satın almış olduğunuz lisans hakkınızı bizimle iletişime geçerek farklı bir kullanıcıya devir edebilirsiniz.
  • Sona Erdirme: Bu sayfa ve diğer sözleşme sayfalarında bulunan maddelere aykırı hareket etmeniz durumunda haklarınız gözetilerek bu sözleşme mertLabs. tarafından sona erdirilebilir. Bu durumda bilgisayarınızda bulunan tüm yazılımları ve diğer dosyalarını geri döndürelemeyecek şekilde silmeyi taahhüt edersiniz.

3) Güncelleme İşlemleri

mertLabs. adı altında satılan yazılımlar gerektiğinde güncellenmektedir. Özellikle bot yazılımları kategorisinde satışa sunulan hesap açma, belli bir işlemi sürekli tekrarlayan tarayıcı otomasyonları, veri çeken botlar ve benzeri işlemler yapan yazılımların bozulması ve işini yerine getirememesi durumunda eğer mümkünse güncelleme yapılır. Ancak hedef sitenin bu yazılımı kökten engellemesi, farklı çözümler ile ilgili otomasyona artık izin vermemesi, hedef sitenin kapanması gibi durumlarda kullanıcı iade ya da hak talep edemez.

Satın alınan yazılım sadece ilgili işlemi otomatik olarak yerine getirir. İşlem sonuçları yazılımı bağlamaz. Yazılım sadece ilgili işlemleri otomatik yapmasından sorumlu tutulabilir. Otomasyonlar sonucu elde edilen verilerin düzgün çalışmaması ve benzeri durumlar ilgili yazılımı bağlamaz.

Bir yazılım için güncelleme gecikebilir ya da hiç gelmeyebilir. Bu risk satın alana aittir. Bu gibi durumlarda iade ya da hak talep edilemez.

Yazılım güncellemeleri hedef sitenin durumuna ve son kullanıcı geri bildirimlerine göre periyodik olarak yapılmaktadır.

4) Telif Hakkı

mertLabs. hizmetleri ve yazılımları hakkında bu sözleşme sayfası ve linklenen diğer sözleşme sayfalarındaki maddelere aykırı davranılması durumunda ilgili son kullanıcı cezai ve hukuki sorumluluklara katlanacaktır.

5) İade ve Değişim Sınırlamaları

mertLabs. üzerinden alınan hizmet ya da programın lisans anahtarı aktif edilmesiyle, ilgili hizmet ya da yazılımın iade ya da değişimi mümkün değildir. Lisans anahtarının aktif edilmediği durumlarda iadeden ya da değişimden söz edilebilir.

6) Crack ve Diğer Hack Girişimleri

mertLabs. sitesi üzerinden satışı yapılan hizmet ya da yazılımları cracklenmesi, web yönetim paneline yasal olmayan yollarla girilmesi ya da girilmeye çalışılması yasaktır. mertLabs. bu tarz girişimleri tespit edebilecek günlük (log) tutma sistemine sahiptir. Bu tür girişimler tespit edildiğinde mertLabs. hukuki yollara başvurabilir.

7) Yardım ve Destek

Bir yazılım ya da hizmet satın alınması sonrası, ilgili hizmet hakkında yardım ve destek mertLabs. sitesi üzerinde bulunan “Destek Talebi” bölümünden verilecektir. Telefon, WhatsApp ve benzeri mesajlaşma uygulamaları, canlı destek ya da diğer üçüncü parti uygulamalar üzerinden yardım ve destek talep edilemez.

8) Sorumluluk Reddi ve Kullanım İhlali

mertLabs. adı altında satılan hizmet ya da yazılımlarım tüm kullanım sorumluluğu satın alan kişiye aittir. İlgili yazılımların ya da hizmetlerin kötüye ve kanunları ihlal edecek şekilde kullanılmasından mertLabs. sorumlu tutulamaz.

Satın alan kişi bir yazılım ya da hizmeti satın alırken bu maddeyi kabul etmiş sayılır.

9) Bilgi Güvenliği

mertLabs. kredi ya da banka kartı bilgilerinizi saklamaz.

Bu site üzerinden yapacağınız her alışveriş için fatura kesilmektedir. İlgili faturanın tarafınıza gönderilebilmesi adına geçerli bir adres belirtmeli ve belirlenen kargo ücretini ödemeniz gerekmektedir.
Fatura kesilebilmesi adına isim, soy isim, adres, telefon ve TCKN bilgileriniz gereklidir ve bu bilgiler mertLabs. tarafından güvenli bir şekilde saklanır.

mertLabs. üzerinde saklanan bilgileriniz adli makamlar haricinde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.

10) Kaynakların Sonlanması

mertLabs. adı altında satılan bot yazılımları hedef sitenin ya da uygulamanın alt yapısını kullanarak işlem yapar. Alt yapısı kullanılan site ya da uygulamanın çözülemez şekilde kaynaklarının kullanılmasının engellenmesi ya da sonlanması durumlarında kullanıcı hak ya da iade talebinde bulunamaz.

Örnek durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • İlgili yazılımın alt yapısının hedef siteye ulaşımının engellenmesi.
  • Yazılım ile beraber kullanılan ve karşı siteye ait hesapların yasaklanması.
  • Hesap açıcı olarak kullanılan bot yazılımlarının açtığı hesapların kapanması ya da hiç açılmaması.

Son

Bu sözleşme yukarıda bulunan 10 (on) maddeden ibarettir. mertLabs. sitesine üye olan, hizmet ya da yazılım satın alacak/almış olan kişiler bu sözleşmeyi tamamen okuduklarını, anladıklarını ve tüm maddeleri ile kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.